مرسی از تعریفاتون دوستای خوبم. دستور کیک مرغ رو میخواستید که من فقط یه بار درست کردم و یادم نیست. باید بپرسم بعدم خودم به زودی درستش میکنم (ایشالله ماه رمضون) و با عکس براتون میذارم.
فعلا" دستور اینو داشته باشید که موقع درست کردنش یاد شما بودم و عکس گرفتم.
این شیرینی رو خودم خیلی دوست دارم و هر کی هم خورده تا حالا خوشش اومده. شیرینی های ما چون بیشترشون من درآوردی هستن هر شیرینی رو که درست میکنیم به اسم آشپزش میشناسیمش. این شیرینی رو هم اولین بار خانوم یکی از پسرهای فامیل درست کرد و سریع همه دستورش رو ازش گرفتن و انقد همه درست کردن که دیگه خیلی تکراری و لوث شد و یه مدت کسی درست نمیکرد تا این سری که من مهمون داشتم دیدم مهمونام تا حالا از این مدل نخوردن واسه همین درست کردم.

مواد لازم:

روغن مایع 1 فنجان قهوه خوری
شکر 1 فنجان قهوه خوری
پودر شیر نیدو 1 لیوان
شیر مایع 1 لیوان
کرم کارامل 2 بسته
خامه 2 قوطی
بیسکوئیت پتی بور به مقدار لازم ( هم ساده هم شکلاتی)

روغن و شکر و پودر شیر نیدو را روی گاز میذارید و تفت میدید تا رنگش عوض بشه. حواستون باشه از کنارش جم نخورید چون شیر خیلی زود میسوزه. مرتب و سریع هم بزنید تا یکمی رنگش کرم رنگ شد خامه رو اضافه میکنید و هم میزنید.
 یک ظرف مستطیل یا مربع شکل رو انتخاب کنید و تهش یک ردیف بیسکویت بچینید. بعد از موادی که درست کردید یه لایه روش میکشید. یه لایه به ضخامت بیسکوئیتتون (شایدم یه ذره کمتر). چون اگه زیاد بریزید بیسکوئیت ها شل میشن و بعد خوب برش نمیخوره. ردیف بعدی رو بیسکوئیت شکلاتی بذارید و باز یه لایه از مواد روش بمالید و باز ردیف بعدی بیسکوئیت ساده بذارید. اینجوری موقع برش خوردن لایه ها رنگهای متفاوتی دارن و خوشکل میشه شیرینیتون.
برای سطح کار که میبینید زرد شده باید 1 لیوان شیر مایع و دو بسته کرم کارامل و 1 قوطی خامه رو با هم خوب مخلوط کنید و بذارید روی گاز تا به جوش بیاد. بعد یک دیقه صبر کنید تا فقط کمی خنک بشه (نذارید زیاد سرد بشه که ببنده ها) بعدم بریزید روی بیسکوئیت ها و بعدم بذارید توی یخچال یه چند ساعتی. بعدم برش های مستطیلی بزنید و یکی یکی درش بیارید توی یه ظرف دیگه بچینید.

 

اینم عکسش موقع برش خوردن. بیسکوئیت هایی که می بینید دورش گذاشتم واسه اینه که لبه ظرف من پهن تر از تهش بود و همه کرم کارامل هایی که میریختم روش میرفت دور ظرف جمع میشد و روی بیسکوئیت ها رو خوب نمی پوشوند. اینا رو دورش گذاشتم که کرم کارامل روی بیسکوئیت بمونه.
من چون ظرفم بزرگ بود موادم رو دو برابر کردم. این موادی که گفتم برای یه ظرف متوسط رو به کوچیکه.
عکس شیر نیدو رو هم گذاشتم. من (ما) بیشتر از پودر شیر نیدو استفاده میکنیم. یه بار هم که یه مارک دیگه استفاده کردیم خوشمون نیومد از مزش. الان که یه قوطی متوسطش فک کنم 70 هزار تومنه. ولی اگه بخرید و تو خونه داشته باشید انقد باهاش میتونید چیزای مختلف خوشمزه درست کنید منم بهتون اطمینان میدم از داشتنش پشیمون نمیشید.
عکس کرم کارمل رو هم گذاشتم که بگم من فقط از این مارک استفاده میکنم. از مارک ایرانیش تا حالا استفاده نکردم و نظری هم نمیدم. ولی یه بار برای درست کردن این شیرینی و یه دسر دیگه از یه مارک دیگه خارجی استفاده کردم و شیرینیم خراب شد و روش به این خوشکلی نشد. پس اگه در دسترستون هست ترجیحا" مارک تیارا استفاده کنید.
نکته خیلی مهم دیگه اینه که خیلی خوشمزست حتما" درست کنید. من اگه جای شما بودم همین الان میپریدم بیرون و از زیر سنگ هم که شده شیر نیدو و کرم کارامل تیارا میخریدم و باهاش اینو درست میکردم. بعدم واسه مهمونام درست میکردم و باهاش کلی پز میدادم.
نکته بعدی هم اینه که دیگه نبینم ژله درست کنید!